Hostel, hotel czy kwatery a może apartament? Jaki nocleg wybrać?

Nieodłącznym elementem naszego wakacyjnego podróżowania jest korzystanie z różnego rodzaju noclegów. Często miejsce, w jakim się zatrzymujemy na nocleg, zależy od zasobności naszego portfela oraz od okoliczności, w jakich znaleźliśmy się właśnie w takiej okolicy. Jakie miejsce wybrać, żeby nie przepłacić oraz żeby spędzić czas komfortowo i bez zbędnego stresu?

Hostel – tanio, ale niezbyt komfortowo

Hostele najczęściej wybierane są przez młode osoby, które zatrzymują się w nich jedynie na krótki przystanek w drodze do jakiegoś docelowego miejsca. Jest to też opcja najczęściej wybierana w drogich, północnych krajach, w których za nocleg trzeba nieraz zapłacić nawet kilkaset złotych – otrzymując niekoniecznie najwyższy standard. Pokoje najczęściej są kilkunastoosobowe.

Hotel – propozycja raczej krótkoterminowa

Takie miejsca są często wybierane na krótkie pobyty, najczęściej weekendowe. Doskonale sprawdzają się, jeśli chcemy się dodatkowo zrelaksować, skorzystać z udogodnień, jakie proponują swoim klientom hotele w cenie pokoju, trzeba jednak liczyć się z koniecznością zapłacenia nawet 200 czy 300 złotych za pokój. W hotelach o niższym standardzie trzeba się będzie liczyć z nie do końca schludnymi czy czystymi pokojami. Wszystkie one będą również raczej anonimowe i bezosobowe. Warto porównać oferty noclegów w hotelach i apartamentach np. na Booking (przeczytaj opinie o Booking na naszym blogu)

Kwatery – najmodniejszy sposób na wakacje w kurortach

Ciężko sobie nawet dzisiaj wyobrazić wypad nad polskie morze czy w góry bez poszukiwania kwater, w których znajdziemy schronienie podczas wypoczynku. Kwatery są różnorodne, oferują też różny standard i różne udogodnienia dla swoich gości. Tutaj jednak atmosfera jest zdecydowanie przyjemniejsza, rodzinna, ciepła, zachęca do psot, figlów o zabawy na świeżym powietrzu, zapewniając jednocześnie wszystkie najważniejsze udogodnienia, sanitariaty, dostęp do kuchni czy lodówki. Zdarza się również, że wraz z kwaterą można zapewnić sobie na przykład domowe obiady.

Apartament – jedynie dla wybranych

Niektórzy sądzą, że trzeba najpierw rozbić bank, żeby spędzać wakacje w apartamentach. Oczywiście niektóre okoliczności wymagają od nas specjalnej oprawy. Luksusowe apartamenty będą idealne dla osób, które w wyjątkowych okolicznościach zapragną celebrować jakieś wydarzenia ze swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *