3 najmodniejsze kierunki tego lata na wakacje

Wakacje i pierwsze urlopy mamy już za pasem, dlatego czas najwyższy zrobić rekonesans najpopularniejszych w tym sezonie wakacyjnym miejsc, do których będą wyjeżdżać Polacy, żeby odpocząć od codziennych trudów. Oferta bu turystycznych jest obecnie coraz bogatsza, wciąż pojawiają się nowe propozycje i kierunku, a także rozmaite atrakcje, jednak są miejsca, które nadal pozostają  najchętniej odwiedzanymi zakątkami świata podczas wakacyjnych eskapad.

Stacja pierwsza: Gruzja

Chociaż największym hitem podróżniczym od lat pozostaje dla Polaków Grecja oraz Chorwacja, nie można zapominać również o Gruzji – od trzech lat jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków. Miejsce to jest popularne zarówno wśród miłośników pieszych wędrówek, jak i amatorów kawiarnianych spotkań i miejskich krajobrazów. Turystów ujmuje tutaj przede wszystkim ogromna gościnność,  a także doskonały smak produkowanego lokalnie wina i rozpowszechniająca się kuchnia.

Stacja druga: Tajlandia

Z odleglejszych krain, jakie Polacy najchętniej wybierają na miejsce docelowe dla swoich wakacyjnych podróży, jest rajska kraina Tajlandii. Tutaj czas płynie zdecydowanie wolniej, ludzie są życzliwi, a oglądane krajobrazy na długo zapadają w pamięć. Ten tętniący życiem kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania – przede wszystkim unikalną kuchnię, aromatyczną i różnorodną, zabytki, obok których nie można przejść obojętnie, a także unikatową i daleką od naszej kulturę i tradycje. Kierunek jest zwykle wybierany na okres jesienno-zimowy, jednak coraz częściej pojawiają się w biurach podróży atrakcyjne oferty wyjazdów wakacyjnych.

wakacje wyjazd z podróż

Stacja trzecia: Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ten bogaty kraj zachwyca wszystkich, którzy do niego przyjeżdżają. Jeszcze do niedawna podróż do ich serca było nieosiągalne – dzisiaj dzięki bezpośrednim lotom oraz coraz ciekawszym ofertom biur podróży sen o egzotycznych podróżach się realizuje. Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają gwar i barwność ulic, ogromne miasta pełne przepychu i sklepy wypełnione po brzegi najlepszymi towarami.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem kuponyairbnb.pl – blogiem poświęconym taniemu podróżowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *